XIII Niedziela Zwykła - 28.06.2020 r.


   

Kacelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-17.45

1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Arcybiskupa seniora Edmunda Piszcza, który nawiedził naszą parafię w związku z wizytacją kanoniczną. Obecność Ks. Abpa związana jest nie tyle z przeprowadzaną kontrolą parafii, co nawiązaniem do tradycji Kościoła, kiedy Apostołowie odwiedzali mniejsze gminy chrześcijańskie głosili im ewangelię, wspólnie modlili się i udzielali błogosławieństwa. Ks. Arcybiskup, jako następca apostołów, w takim duchu odwiedza naszą wspólnotę parafialną, modli się z nami, głosi ewangelię i udziela pasterskiego błogosławieństwa. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 Ksiądz Arcybiskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.
2. Przed wizytacją rada parafialna pod przewodnictwem Pani Iwony Mierzejek wykonała gigantyczną pracę w naszym kościele. Uporządkowane zostały: stara zakrystia, boczne chóry naszego kościoła, a także miejsce pod chórem, gdzie przechowywane są sztandary, baldachim i inne rzeczy używane podczas procesji eucharystycznych. Kilka busów śmieci i niepotrzebnych rzeczy zostało wywiezionych z tych pomieszczeń. Wokół kościoła została wykoszona trawa. Wobec Ks. Arcybiskupa bardzo serdecznie dziękuję wszystkim radnym naszej parafii.
3. Nadto, z inicjatywy przewodniczącej rady parafialnej, sprzątająca firma z Bydgoszczy używając specjalistycznego sprzętu oczyściła sklepienie i ściany naszej świątyni usuwając zalegający od 30 lat kurz i pajęczyny. Koszt tych prac wyniósł 7.000 zł. Najbliższa taca niedzielna zostanie przeznaczona na ten cel. Niestety ofiary z tacy nie wystarczą na pokrycie tego rachunku, stąd zwracam się z prośbą do wszystkich parafian o wsparcie finansowe, czy to poprzez wpłatę na konto parafii, czy poprzez przekazanie proboszczowi osobiście swojej ofiary. Nigdy nie zawiedliśmy się na hojności naszych parafian i przekonani jesteśmy, że i tym razem będzie tak samo.
4. Za tydzień w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00 będzie zmiana tajemnic różańca świętego.
5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie podczas porannej Mszy św. i 15 min przed wieczorną Mszą św. Na czas wakacji zawieszamy odwiedziny chorych w domach.
6. W tym tygodniu w poniedziałek przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
7. W tym tygodniu we wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 7.00 oraz w czwartek o godz. 18.00 mamy wolne intencje mszalne. Osoby zainteresowane zamówienie Mszy św. w tych terminach zapraszamy do zakrystii lub do kancelarii parafialnej.
8. Informujemy, że od jutra do zakończenia wakacji kancelaria parafialna będzie czynna codziennie oprócz sobót i niedziel w godz. 17:00-17:45.
9. Podczas wakacji, ze względu na urlopy księży, w dni powszednie okazja do spowiedzi będzie bezpośrednio po porannej Mszy św. (w tym wypadku prosimy o poinformowanie o tym księdza odprawiającego Mszę św.) oraz 15 min. przed każdą wieczorną Mszą św. Natomiast podczas samej Mszy św. nie będzie możliwości wyspowiadania się.
10. Informujemy, że na miejsce ks. Marcina Brzostka, który z końcem czerwca kończy posługę w naszej parafii, nie został nikt mianowany. Od 1 lipca w naszej parafii pozostanie tylko proboszcz i jeden wikariusz.
11. Przy wyjściu z kościoła w cenie 6 zł dostępny jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy też do zabrania ze sobą Felixa, w którym znajdziemy więcej informacji z życia naszej parafii.

sobota, 27 czerwiec 2020, 18:38
 

XIII Niedziela Zwykła - 28.06.2020 r.
   

Kacelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-17.45

1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Arcybiskupa seniora Edmunda Pisz...więcej »

sobota, 27 czerwiec 2020, 18:38
 

   Strona Główna: \ Ogloszenia Parafialne