III Niedziela Wielkanocna 15.04.2018 r.


   

W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i środę w godz. 15.00-17.30.

1. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św. Po spotkaniu rodziców w sali katechetycznej na plebanii będzie możliwość odebrania wcześniej zamówionej alby dla dziecka do I Komunii. Jeżeli ktoś spóźnił się i chciałby zamówić jeszcze albę, będzie można uczynić to również na tym spotkaniu.
2. W tym tygodniu w piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
3. W sobotę 21 kwietnia o godz. 11.00 w katedrze olsztyńskiej odbędą się święcenia biskupa pomocniczego archidiecezji warmińskiej – ks. Janusza Ostrowskiego.
4. Zachęcamy do nabycia przy wyjściu z kościoła najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” (cena egz./5zł).W dzisiejszym numerze między innymi: Męczennicy znad Sekwany – aż 9 męczenników w ciągu 22 lat doczekała się Francja, kraj, który – według powszechnej opinii, już dawno dokonał radosnej i nieodwołalnej apostazji. Przypadek? Zapraszamy też do zabrania ze sobą Felixa, w którym znajdziemy więcej informacji z życia naszej parafii.
5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: ś.p. Jan Statkiewicz. Na zakończenie Mszy św. pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Mario… Wieczny odpoczynek…

LIBAN
Kraina św. Charbela
PROGRAM PIELGRZYMKI
Termin: 09 – 17.09.2018r.

I DZIEŃ – WARSZAWA – BEJRUT
Przelot na trasie Warszawa – Bejrut (z międzylądowaniem). Nocleg.

II DZIEŃ – ANNAYA
Nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: wizyta w pustelni Św. Charbela i klasztorze Św. Maruna w Annaya – grób Św. Charbela. Powrót do Byblos, wypoczynek na plaży. Nocleg.

III DZIEŃ – TYR – SYDON - MAGHDOUCHE
Pozostałości najważniejszych miast fenickich Tyru i Sydonu. Tyr: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych. Sydon: zamek morski Krzyżowców, targ, odnowione uliczki żydowskie oraz pałac rodziny Debbane. Przejazd do Maghdouche – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Nocleg.

IV DZIEŃ – BEJRUT
Zwiedzanie Bejrutu: spacer uliczkami wśród odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I/II w. n.e. - dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w p. n. e., mozaiki rzymskie i bizantyjskie). Nawiedzenie polskiego cmentarza, na którym spoczywa m.in. Hanka Ordonówna. Zwiedzanie NaherKalb – pogańskiego miejsca kultu bożka psa. Znajdują się tam tzw. Stelle – tablice upamiętniające zdobycie tego miejsca przez starożytnych wodzów (min. Faraona Ramzesa II). Nocleg.

V DZIEŃ – BAALBEK
Przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus. Przejazd do Kantyny Ksara -  słynnej fabryki libańskiego wina, zwiedzanie połączone z  degustacją. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

VI DZIEŃ – GROTA JEITA – HARISSA – GHAZIRE
Wyjazd do JeitaGrotto – światowej sławy jaskini, którą zwiedza się na dwóch poziomach – górną spacerem, dolną - łodzią. Następnie zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke – siedziby Patriarchy Maronitów Przejazd do Harissa – Narodowego Sanktuarium, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Królowej Libanu. Ghazire – malownicze górskie miasteczko  z zabytkowym klasztorem Św. Antoniego Padewskiego (podczas II wojny światowej przebywało tutaj wielu Polaków, miejsce to odwiedził też Juliusz Słowacki). Nocleg.

VII DZIEŃ – QUADISHA – BEKAA KAFRA
Przejazd na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Diman, letnia siedziba Patriarchy Kościoła Maronickieg. Następnie przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII wiecznymi freskami. Wizyta w Bakaa Kafra – miejscu urodzin Św. Charbela oraz w Qozahaya – Klasztorze Św. Antoniego Wielkiego. Nocleg.

VIII DZIEŃ – ANNAYA – BYBLOS
Powtórne nawiedzenie grobu Św. Charbela w Annaya. Nawiedzenie Sanktuarium Św. Rafki – patronki cierpiących i Św. Hardini – mistrza nowicjatu Św. Charbela. Byblos – spacer po mieście: kościół Św. Jana Chrzciciela, teatr rzymski, zamek krzyżowców. Nocleg.

IX DZIEŃ – BEJRUT – WARSZAWA
Czas wolny na zakupy. Przelot na trasie Bejrut – Warszawa (z międzylądowaniem).

CENA: 1600 PLN + 950 USD (PRZELICZONE NA ZŁOTÓWKI DWA TYGODNIE PRZED WYJAZDEM)

CENA ZAWIERA:
- przelot na trasie Warszawa – Frankfurt – Bejrut /Lufthansa/
- 8 noclegów w hotelu 4* (pokoje 2 – osobowe; dopłata do 1-osobowego 240 USD)
- 2 posiłki dziennie (śniadanie, obiadokolacja)
- przejazdy autokarem wg programu
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- opiekę lokalnego przewodnika
- ubezpieczenie KL i NNW (zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych)

W sprawie zpielgrzymki dzwonić: Ks. Marek Paszkowski - tel. 601 648 770

sobota, 14 kwiecień 2018, 16:33
 

III Niedziela Wielkanocna 15.04.2018 r.
   

W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i środę w godz. 15.00-17.30.

1. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komun...więcej »

sobota, 14 kwiecień 2018, 16:33
 

   Strona Główna: \ Ogloszenia Parafialne