V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018 r.


   

W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 15.00-17.30.

1. Jutro (w poniedziałek) przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP.
2. W najbliższy piątek, przed Niedzielą Palmową, o godz. 17.30 rozpocznie się w naszym kościele Droga Krzyżowa, która następnie przejdzie ulicami miasta. Zakończy się ona również w naszym kościele Mszą św. wieczorną. W tym dniu nie będzie już w kościele Drogi Krzyżowej dla dzieci.
3. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Palmową. Na początku każdej Mszy św. będą święcone palmy, a na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 10.00 zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym, przy którym będą poświęcone palmy, a następnie procesyjnie wejdziemy z nimi do kościoła.
4. W najbliższą sobotę chcemy posprzątać kościół oraz teren wokół kościoła na zbliżające się święta wielkanocne. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy w tym dniu na godz. 8.00 i prosimy o zabranie ze sobą stosownych narzędzi. Na ostatnią moją prośbę o pomoc w sprzątaniu kościoła odpowiedziała tylko jedna osoba. Wielu zwracało mi natomiast uwagę, że na sprzątanie wyznaczyłem dzień, który nie był wolny od pracy. Mam nadzieję, że w sobotę (w dniu wolnym od pracy) przyjdzie więcej osób, byśmy szybko i sprawnie przygotowali naszą świątynię i teren wokół niej na zbliżające się święta.
5. Nabierają tempa przygotowania liturgiczne do przeżycia Triduum Paschalnego. Panowie zaproszeni do obrzędu obmycia nóg proszeni są o przyjście w najbliższą sobotę na godz. 9:45 do naszego kościoła. Natomiast o godz. 10:00 rozpocznie się spotkanie ze służbą liturgiczną również w kościele. Na to spotkanie zapraszamy osoby chętne do śpiewania psalmu podczas liturgii Wielkiej Soboty.
6. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła radni naszej parafii będą zbierali ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
7. W tym tygodniu we wtorek i piątek o godz. 7.00 mamy wolne intencje mszalne. Osoby zainteresowane zamówieniem Mszy św. w tych terminach zapraszamy do zakrystii.
8. Za tydzień, w ostatnią niedzielę marca, na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30 dzieci, które przyjęły chrzest rok i pięć lat temu, otrzymają okolicznościowe błogosławieństwo. Lista tych dzieci znajduje się w dzisiejszym Felixie.
9. Przy wyjściu z kościoła można dzisiaj, w cenie 5 zł, nabyć kolejny numer „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze m.in.: O pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka, jego stylu, energii i nowych kierunkach przez niego wyznaczonych; o mistyku odprawiającym  Eucharystię w taki sposób, że niewierzący uciekła z obawy przed nawróceniem, czyli dalszy ciąg wielkopostnego cyklu o św. o. Pio; o tym, dlaczego siostry kapucynki, opiekunki domu dziecka w Siennicy musiały wyjść na ring.
10. Za tydzień ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na ubezpieczenie naszego kościoła, które w skali roku kosztuje 3666 zł.
11. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Ks. Franciszek Paśko. Na zakończenie Mszy św. pomódlmy się w jego intencji…

LIBAN
Kraina św. Charbela
PROGRAM PIELGRZYMKI
Termin: 09 – 17.09.2018r.

I DZIEŃ – WARSZAWA – BEJRUT
Przelot na trasie Warszawa – Bejrut (z międzylądowaniem). Nocleg.

II DZIEŃ – ANNAYA
Nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: wizyta w pustelni Św. Charbela i klasztorze Św. Maruna w Annaya – grób Św. Charbela. Powrót do Byblos, wypoczynek na plaży. Nocleg.

III DZIEŃ – TYR – SYDON - MAGHDOUCHE
Pozostałości najważniejszych miast fenickich Tyru i Sydonu. Tyr: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych. Sydon: zamek morski Krzyżowców, targ, odnowione uliczki żydowskie oraz pałac rodziny Debbane. Przejazd do Maghdouche – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Nocleg.

IV DZIEŃ – BEJRUT
Zwiedzanie Bejrutu: spacer uliczkami wśród odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I/II w. n.e. - dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w p. n. e., mozaiki rzymskie i bizantyjskie). Nawiedzenie polskiego cmentarza, na którym spoczywa m.in. Hanka Ordonówna. Zwiedzanie NaherKalb – pogańskiego miejsca kultu bożka psa. Znajdują się tam tzw. Stelle – tablice upamiętniające zdobycie tego miejsca przez starożytnych wodzów (min. Faraona Ramzesa II). Nocleg.

V DZIEŃ – BAALBEK
Przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus. Przejazd do Kantyny Ksara -  słynnej fabryki libańskiego wina, zwiedzanie połączone z  degustacją. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

VI DZIEŃ – GROTA JEITA – HARISSA – GHAZIRE
Wyjazd do JeitaGrotto – światowej sławy jaskini, którą zwiedza się na dwóch poziomach – górną spacerem, dolną - łodzią. Następnie zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke – siedziby Patriarchy Maronitów Przejazd do Harissa – Narodowego Sanktuarium, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Królowej Libanu. Ghazire – malownicze górskie miasteczko  z zabytkowym klasztorem Św. Antoniego Padewskiego (podczas II wojny światowej przebywało tutaj wielu Polaków, miejsce to odwiedził też Juliusz Słowacki). Nocleg.

VII DZIEŃ – QUADISHA – BEKAA KAFRA
Przejazd na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Diman, letnia siedziba Patriarchy Kościoła Maronickieg. Następnie przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII wiecznymi freskami. Wizyta w Bakaa Kafra – miejscu urodzin Św. Charbela oraz w Qozahaya – Klasztorze Św. Antoniego Wielkiego. Nocleg.

VIII DZIEŃ – ANNAYA – BYBLOS
Powtórne nawiedzenie grobu Św. Charbela w Annaya. Nawiedzenie Sanktuarium Św. Rafki – patronki cierpiących i Św. Hardini – mistrza nowicjatu Św. Charbela. Byblos – spacer po mieście: kościół Św. Jana Chrzciciela, teatr rzymski, zamek krzyżowców. Nocleg.

IX DZIEŃ – BEJRUT – WARSZAWA
Czas wolny na zakupy. Przelot na trasie Bejrut – Warszawa (z międzylądowaniem).

CENA: 1600 PLN + 950 USD (PRZELICZONE NA ZŁOTÓWKI DWA TYGODNIE PRZED WYJAZDEM)

CENA ZAWIERA:
- przelot na trasie Warszawa – Frankfurt – Bejrut /Lufthansa/
- 8 noclegów w hotelu 4* (pokoje 2 – osobowe; dopłata do 1-osobowego 240 USD)
- 2 posiłki dziennie (śniadanie, obiadokolacja)
- przejazdy autokarem wg programu
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- opiekę lokalnego przewodnika
- ubezpieczenie KL i NNW (zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych)

W sprawie zpielgrzymki dzwonić: Ks. Marek Paszkowski - tel. 601 648 770

sobota, 17 marzec 2018, 20:06
 

V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018 r.
   

W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 15.00-17.30.

1. Jutro (w poniedziałek) przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP.
2. W najbliższy piątek, przed Nie...więcej »

sobota, 17 marzec 2018, 20:06
 

   Strona Główna: \ Ogloszenia Parafialne