II Niedziela Adwentu 09.12.2018 r.


   

W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w sobotę 9.00-11-00.

1. Od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy włącznie, a prowadzić je będzie ks. Stanisław Tkacz. Msze św. podczas rekolekcji będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i o godz. 18.00. W pierwszym dniu rekolekcji, tzn. dzisiaj o godz. 18.00 Msza św. będzie połączona z nauką dla kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek na godz. 10.00 serdecznie zapraszamy chorych, dla których podczas Mszy św. zostanie wygłoszona specjalna nauka.
2. Podczas każdej Mszy św. będzie okazja do spowiedzi. Zachęcamy, aby tak zorganizować sobie czas, by uczestniczyć w rekolekcjach i skorzystać ze spowiedzi świętej.
3. Jeżeli ktoś z chorych chciałby przed świętami wyspowiadać się i przyjąć Komunię św., prosimy aby zgłosić ten fakt do wtorku włącznie. W najbliższą środę bowiem po Mszy św. o godz. 10.00 odwiedzimy takich chorych w domach.
4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. będą miały poświęcone medaliki.
5. W tym tygodniu w czwartek przypada wspomnienie św. Łucji, a w piątek św. Jana od Krzyża.
6. Ofiary złożone na tacę w poniedziałek przeznaczone zostaną na organizację rekolekcji, a we wtorek na dekorację świąteczną kościoła. Natomiast ofiary złożone na tacę we środę przeznaczone zostaną na potrzeby księdza rekolekcjonisty jako wyraz naszej wdzięczności za trud przeprowadzenia rekolekcji.
7. Ze względu na rekolekcje w poniedziałek i w środę kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszystkich interesantów zapraszamy w najbliższy sobotę od 9.00 do 11.00.
8. W tym tygodniu podczas rekolekcji mamy wolne intencje mszalne: w poniedziałek o godz. 8.00, we wtorek i w środę o godz. 8.00 i 10.00. Nadto wolne intencje są też w czwartek i w sobotę o godz. 7.00. Osoby zainteresowane zamówieniem Mszy św. w tych terminach zapraszamy do zakrystii.
9. Dzisiaj po Mszy św. będzie możliwość kupna świecy „Caritas”. Cena małej świecy wynosi 5 zł, a dużej 15 zł.
10. Każdy, kto chciałby jeszcze nabyć opłatki, może zgłosić się do zakrystii naszego kościoła.
11. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.  Wszystkim wspierającym tę akcję składamy serdeczne Bóg zapłać.
12. Przy wyjściu z kościoła w cenie 5 zł dostępny jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” a w nim między innymi: Czym jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat Kościoła? „Małe cuda są po coś”, czyli niezwykła historia niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii; o marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce.
13. Jak w każdą niedzielę zachęcamy do zabrania ze sobą Feliksa.
14. W najbliższy piątek bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 w sali katechetycznej na plebanii odbędzie się spotkanie opłatkowe radnych naszej parafii. Serdecznie zapraszamy
15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana ś.p. Waldemar Sulewski. Na zakończenie Mszy św. pomódlmy się w jego intencji…

sobota, 08 grudzień 2018, 15:14
 

II Niedziela Adwentu 09.12.2018 r.
   

W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w sobotę 9.00-11-00.

1. Od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy włącznie, a prowadzić je będzie ks. Stanisław Tkacz. Msze św. podczas reko...więcej »

sobota, 08 grudzień 2018, 15:14
 

   Strona Główna: \ Ogloszenia Parafialne