XIX Niedziela Zwykła 13.08.2017 r.


   

W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-17.45.

1. W najbliższy wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. będą święcone wianki z kwiatów i młodych pędów zbóż.
2. Za tydzień ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na fundusz nauki i studiów Archidiecezji Warmińskiej. 
3. Za tydzień w niedzielę bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się w kościele zebranie uczestników pielgrzymki do krajów bałkańskich. Na spotkaniu będzie możliwość wpłaty Euro.
6. Uczestnikom pielgrzymki na Bałkany przypominamy, że 15 sierpnia upływa termin wpłaty ostatniej raty w wysokości 780 zł (dla tych, którzy wcześniej nie wpłacili większych rat).
7. W ostanią niedzielę została zebrana taca na remont naszego kościoła, która wyniosła 4 321 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Jednocześnie informujemy, że za tegoroczne prace konserwatorskie w naszym kościele wpłaciliśmy pierwszą ratę w wysokości 50 000 zł.
8. Ze względu na uroczystość maryjną w najbliższy wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Pielgrzymka parafialna: BOŚNIA, HERCEGOWINA, CHORWACJA I CZARNOGÓRA

                               Termin:   14– 23  września  2017


1 dzień godz.04.30 wyjazd Barczewa. Przerwa na obiad – płatny indywidualnie. Przekroczenie granicy Polski. Nocleg i obiadokolacja w hotelu na terenie Budapesztu.


2 dzień śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Sarajewa.: Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, główny plac Sarajewa, Bascarsija - turecki bazar z tradycyjnymi warsztatami rzemieślniczymi, cerkiew p.w. Archaniołów Gabriela i Michała (z zewnątrz), meczet Gazi Husrev-beja.  Obiadokolacja, nocleg. 


3 dzień   śniadanie. Przejazd do Mostaru. Zwiedzanie Starego Miasta, spacer po  zabytkowej  dzielnicy osmańskiej oraz słynnym moście z czasów Sulejmana. Wyjazd do Medjugorie : wejście na Górę Objawień  Podbrdo  - miejsce pierwszych objawień. Modlitwa w Sanktuarium Maryjnym. Obiadokolacja, nocleg.

 
4 dzień   śniadanie. Msza Święta w Medjugorie. Nawiedzenie kościoła pw. św. Jakuba Starszego. Przejazd do Chorwacji -  wyprawa na  Fish Picnic – całodniowa wycieczka i wypoczynek. Popłyniemy dalmackimi łodziami po cudownych kanałach  Neretwy,   weźmiemy udział  w  obfitej  degustacji  potraw ( rybna zupa,  miejscowe  potrawy z ryb,  regionalne dania mięsne, sałaty, domowy chleb, potrawy niespodzianki, owoce, kawa, soki)  i trunków ( domowe wino, rakija),  - zabawa przy muzyce, kąpiele i zabawy integracyjne.  Przejazd do hotelu, Obiadokolacja, nocleg

5 dzień    śniadanie, wyjazd do Dubrownika - trasa przejazdu  wiedzie wzdłuż malowniczego wybrzeża, które  zachwyca wspaniałymi widokami na morze i góry ( zobaczymy największe i najstarsze platany Dalmacji, poszukamy bezludnych wysp ). Zwiedzanie  miasta ogłoszonego przez UNESCO dziedzictwem kultury światowej m. in: Mala Braca, studnia Onorfio z XV w, klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV w, spacer po zabytkowym Dubrowniku, czas wolny. Przejazd do  Czarnogóry. Zwiedzanie  jednego z najpiękniejszych miast nad zatoką kotorska Perast - zabytkowe miasteczko z pozostałościami  zabytków z  czasów Republiki Weneckiej Obiadokolacja, nocleg


6 dzień  śniadanie.  Zwiedzanie  Kotoru - jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w południowo-wschodniej Europie.  Spacer po urokliwych, wąskich i krętych uliczkach  miasta z zabudową mieszkalną z XIV/XVII oraz zwiedzanie Katedry św. Trifona patrona miasta. W  roku 1979 Kotor  wpisany został na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Przejazd do  Budvy - zwiedzanie Starego Miasta, mury miejskie. Pamiątkowe  zdjęcia na tle niewielkiego  półwyspu Sveti Stefan zbudowanego  domami z dachami w kolorze ochry. Otoczony turkusowymi wodami stanowi  jeden  z najbardziej charakterystycznych miejsc nie tylko z Czarnogóry, ale z całego wybrzeża Morza Adriatyckiego. To  miejsce  to prawdziwa wizytówka czarnogórskiej Obiadokolacja, nocleg.


7 dzień    śniadanie.  Przyjazd do Vepric słynną jadramska magistralą wzdłuż wybrzeża i  wysp Chorwacji -  modlitwa w grocie Makarskiego Lourdes.  Wycieczka do Splitu  najbardziej znaczącego miasta Dalmacji/ m. in. Stare Miasto,  pałac Dioklecjana uznawany za najpiękniejszy w Europie przykład  rzymskiej architektury obronnej IV - V wiek i Trogiru -  miasta „perełki”  Dalmacji  środkowej - /ochrona  UNESCO/. Obiadokolacja, nocleg.


8 dzień      śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie Zagrzebia. Poznamy  Kaptol i Gradec,  m.in. spacer  po Starym Mieście  Kamienna Brama, Krwawy Most, Katedra , Kościół św. Marka. Przyjazd do Marija Bistrica. Zwiedzanie największego chorwackiego Sanktuarium Maryjnego. Miejscowość zasłynęła ze statuy czarnej Bogurodzicy, która znajdowała się w kaplicy nad Mariją Bistricą.  Ze względu na niebezpieczeństwo najazdu Turków rzeźba została zamurowana w kościele, gdzie ponownie ją odkryto w 1684 roku. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

9 dzień     śniadanie, Nawiedzenie Bazyliki  w Marija Bistrica za która znajduje się Kalwaria z przystankami Drogi Krzyżowej - dzieło sztuki znanych chorwackich rzeźbiarzy. Przejazd przez Austrię do Czech. Obiadokolacja, Nocleg 


10 dzień.  śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Czechy.  Przekroczenie granicy. Krótka przerwa na obiad  - płatny indywidualnie. Przyjazd do Olsztyna  ok. godz. 20.

Zapraszam do Czarnogóry! Jednego z najmniejszych i jednocześnie najbardziej malowniczych krajów na Półwyspie Bałkańskim. Jest to miejsce o wielobarwnej mozaice kulturowej i wyznaniowej , z pięknymi plażami i majestatycznymi Górami Dynarskimi. Odwiedzimy też Bośnie i Hercegowinę . Ścierają się tu wpływy kultury bizantyjskiej, rzymskiej i tureckiej, które widoczne są w architekturze miast, strojach ludowych i muzyce.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie


Koszt pielgrzymki 2380 zł plus 80 € na wydatki programowe (m.in. wjazdy do miast,  usługi przewodnika, bilety do zwiedzanych obiektów, taksy hotelowe, rejs).

Wpłaty proszę dokonywać na konto: Marek Paszkowski, ul. Malewskiego 1/2, 10-686 Olsztyn. Nr 41 9343 1028 2600 5959 3000 0010. Tytuł wpłaty: Pielgrzymka na Bałkany

1 rata 800 zł przy zapisie

2 rata 800 zł do 30 czerwca b.r.

3 rata 780 zł i 80 Euro do 15 sierpnia b.r.


ŚWIADCZENIA :
 przejazd autokarem turystycznym /klimatyzacja, barek, DVD, WC/
 9  noclegów  w hotelach pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
 9 śniadań
9 obiadokolacji  ( do kolacji napoje płatne dodatkowo)
 ubezpieczenie KL 15000 Euro , NNW 7000 PLN
 opieka  i informacja turystyczna pilota.
.

niedziela, 13 sierpień 2017, 13:35
 

XIX Niedziela Zwykła 13.08.2017 r.
   

W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-17.45.

1. W najbliższy wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione w porządku ...więcej »

niedziela, 13 sierpień 2017, 13:35
 

   Strona Główna: \ Ogloszenia Parafialne