II Niedziela Zwykła 20.01.2019 r.


   


1. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Agnieszki, w czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego, w piątek święto nawrócenia św. Pawła, a w sobotę wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
2. Od jutra powracamy do normalnego funkcjonowania kancelarii parafialnej, która będzie czynna w poniedziałek i środę od 15:00 do 17:30 oraz w sobotę od 9:00 do 11:00.
3. W minionym tygodniu zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzinom, które przyjęły w tym roku kapłana do swego mieszkania. Jesteśmy też wdzięczni za ofiary złożone podczas kolędy. Informujemy, że w tym roku podczas kolędy na remont kościoła zebraliśmy
25600 zł i 50 €. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
4. W minionym tygodniu zapłaciliśmy drugą ratę w wysokości 49200 zł za prace konserwatorskie w naszym kościele i na dzień dzisiejszy Parafia nasza nie ma żadnego zadłużenia. W tym roku będziemy kontynuować prace konserwatorskie na ostatniej ścianie prezbiterium.
5. Za tydzień w niedzielę, jak każdego 27 dnia miesiąca, o godz. 17:30 zostanie odprawione nabożeństwo maryjne w ramach „Wielkiej Nowenny Gietrzwałdzkiej”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. Za tydzień ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na energię elektryczną w naszej parafii.
7. W środę, 23 stycznia br. przypada 6. rocznica śmierci śp. Jego Eminencji Józefa Kardynała Glempa. Z tej racji w bazylice konkatedralnej Świętego Jakuba w Olsztynie, o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta, której będzie przewodniczył Arcybiskup Metropolita Warmiński. Do udziału we Mszy Świętej i do wspólnej modlitwy za zmarłego Księdza Prymasa są zaproszeni wszyscy księża, a także wierni naszej archidiecezji.
8. Najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł dostępny jest przy wyjściu z kościoła a w nim m.in.: o relacjach między Kościołem i państwem; jakimi zasadami się kierować, by wesprzeć nastolatka w trudnym procesie dojrzewania? Bezpłatny dodatek - obrazek z modlitwą dziadków za wnuki.
9. Dostępny jest też dzisiaj „Mały Gość Niedzielny”, a w nim między innymi: modlitwa wnuka za babcię i dziadka; nie musimy każdego lubić, ale każdego mamy kochać, czyli o czym mówi Pan Jezus w przykazaniach miłości tłumaczy paulin, o. Michał Legan; czy to, co czujemy, czuje nasze serce w rozmowie z kardiochirurgiem, dr. Michałem Zembalą; geniusz gitary, Marcin Patrzałek, zwycięzca włoskiego talent show, o tym, że ma tylko talent i... sporo ćwiczy.
10. Zapraszamy też do zabrania ze sobą „Felixa”, biuletynu informacyjnego naszej parafii.
.

sobota, 19 styczeń 2019, 11:40
 

II Niedziela Zwykła 20.01.2019 r.
   


1. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Agnieszki, w czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego, w piątek święto nawrócenia św. Pawła, a w sobotę wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
2. Od jutra powracamy do ...więcej »

sobota, 19 styczeń 2019, 11:40
 

   Strona Główna: \ Ogloszenia Parafialne