II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019 r.


   

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA W TYM TYGODNIU W PONIEDZIAŁEK I W ŚRODĘ W GODZ. 15:00-17:30 ORAZ W SOBOTĘ 9:00-11:00.

1. W tym tygodniu we wtorek przypada święto św. Józefa, Oblubieńca NMP.
2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła do puszki zbierane są ofiary na misje święte. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie tej akcji.
3. Za tydzień ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na energię elektryczną w naszej parafii.
4. W tym tygodniu mamy 3 wolne intencje mszalne: w środę, czwartek i piątek o godz. 7.00. Osoby zainteresowane zamówieniem Mszy św. w tych terminach zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
5. Przy wyjściu z kościoła w cenie 5 zł dostępny jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim m.in.: Nowoczesna jałmużna - o nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach, którzy z pasją i ciekawymi pomysłami zbierają środki na różne kościelne dzieła i pomoc potrzebującym; drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyża – o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania; artykuł Beaty Zajączkowskiej o papieskich rekolekcjach. Dostępny jest też „Mały Gość Niedzielny”, w którym polecamy: specjalny dodatek - naklejki do kalendarza wielkopostnego; ks. Bartłomiej Kuźnik tłumaczy, dlaczego Wielki Post to czas wyjątkowy; Magdalena Gros daje konkretne, praktyczne wskazówki, co zrobić, żeby dobrze przeżyć ten czas; o fotografii Jezusa, czyli o tym, że Chusta z Manoppello i Całun Turyński nałożone na siebie przedstawiają twarz tego samego mężczyzny.
6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana ś.p. Maria Bazyluk. Pomódlmy się w jej intencji…

Pielgrzymka do Rumunii 2019

Dzień 1 Wyjazd z miejsca zbiorki. tranzyt przez Polskę, Słowację, Węgry  Obiadokolacja, nocleg na terenie Rumunii.

Dzień 2  Śniadanie. Zwiedzanie Oradea -  to jedno z najbardziej rozwiniętych miast Rumunii - historyczna stolica Kriszany. Przez wiele stuleci była miastem węgierskim. W XI w. król Węgier Władysław Święty założył tu biskupstwo, a miejscowa katedra stała się miejscem pochówku królów.  Przyjazd do Cluj, stolicy Siedmiogrodu, centrum intelektualnego i akademickiego współczesnej Rumunii. Spacer po malowniczej średniowiecznej starówce z gotyckim kościołem Św. Michała, Pałac Węgierski będący symbolem znakomitego barOkowego pałacu miejskiego w Rumunii. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3 Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Alba Iulia – dawnej  stolicy Siedmiogrodu: Twierdza Alba Karolina z katedrą rzymskokatolicką p.w. św. Michała z grobowcem księcia Jana Hunyady i królowej Izabelli Jagiellonki oraz cerkwi koronacyjnej królów Rumunii.  Po południu zwiedzanie Sibiu (Hermannstadt), miasta które po I wojnie światowej zostało włączone do Rumunii. Mieszkańcy miasta to nadal Węgrzy i Niemcy, historyczni obywatele Sibiu. Zwiedzanie m.in.: średniowieczna Starówka z Dużym i Małym Rynkiem, katedra, Most Kłamców, Sobór (wzorowany na Hagia Sophia w Stambule). Prawosławna Cerkiew Metropolitalna Św. Trójcy, wraz z urokliwą zabudową Starego miasta (zwanego czerwonym miastem). Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 Śniadanie. Przejazd  jedną z najbardziej malowniczych dróg krajobrazowych Europy - Trasą Transfogarską. (Przy braku ograniczeń w tym czasie dla autokarów). Przejazd do Curtea de Arges – krótka przerwa na zwiedzanie soboru Mistrza Manole zbudowanego w latach 1512 - 1517. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5 Śniadanie. Zwiedzanie Bukaresztu. Spacer po bulwarach, Pałac Parlamentu (z zewnątrz), Cerkiew Stavropoleos. Przejazd w okolice Braszowa  Obiadokolacja w restauracji folklorystycznej. Nocleg w hotelu.

Dzień 6 Śniadanie. Przejazd w dolinę rzeki Prahova, pod zboczę masywu górskiego Bucegi do jednego  z najbardziej znanych kurortów Rumunii do Sinaia.  Miasteczko zwane „Perłą Karpat Południowych” słynie z  zamku Peles, który nie bez racji uważany  jest za najpiękniejszy spośród zamków rumuńskich. Swoją zadziwiającą architekturą przyciąga turystów z różnych stron świata. Zwiedzanie wnętrz Zamku Peles (o ile jest udostępniony tego dnia zwiedzającym).  Przejazd do Braszowa, zwiedzanie miasta w formie spaceru  m.in. cerkwi Mikołaja, Czarnego Kościoła (z zewnątrz), spacer promenadą. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7          Śniadanie. Przejazd  i zwiedzanie jednej z najpotężniejszych siedmiogrodzkich warowni kościelnych w Prejmer, dziś na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Budowę tej świątyni, na planie krzyża greckiego, zapoczątkowali w 1218 roku Krzyżacy Zwiedzanie Sighisoary - miasta, w którym urodził się Wlad Palownik, znany jako Drakula, m.in.: dom rodzinny Drakuli (z zewnątrz), średniowieczna starówka, Wieża Zegarowa. Obiadokolacja. Nocleg.
 
Dzień 8 Śniadanie.  Przejazd na Węgry.  Wypoczynek w wodach termalnych. Po południu przejazd wielką niziną węgierską do Edgeru, kolacja z degustacją wina w „Dolinie Pięknej Pani” . Przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 9 Śniadanie. Przejazd do Polski. Po drodze postój na obiad płatny indywidualnie. Przyjazd do Barczewa ok. godz. 23.

Cena: 2500 PLN 

ŚWIADCZENIA W CENIE:

• transport autokarem turystycznym (klimatyzacja, cafe bar, DVD, WC),
• 8 noclegów ( 7 w Rumuni w hotelach 3*** i 4 ****), pokoje 2-3 osobowe z łazienkami,
• 8 śniadań, 8 obiadokolacji (w tym – 2 w rest. Folklorystycznej) -   w napoje płatne dodatkowo,
• Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
• Kąpiel w basenach termalnych
• ubezpieczenie KL – 15 000 Euro, NNW - 2 000 Euro,
• opieka pilota,
• opłaty drogowe i parkingi

Harmonogram wpłat: przy zapisaniu się 500 zł; do 15 maja 1000 zł; do końca lipca 1000 zł.
Wpłaty można dokjonywać na poniższe konto:

Marek Kazimierz Paszkowski
ul. Herberta 1/2
10-686 Olsztyn
Numer rachunku:
41 9343 1028 2600 5959 3000 0010
Tytuł wpłaty: “Pielgrzymka do Rumunii"

sobota, 16 marzec 2019, 17:34
 

II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019 r.
   

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA W TYM TYGODNIU W PONIEDZIAŁEK I W ŚRODĘ W GODZ. 15:00-17:30 ORAZ W SOBOTĘ 9:00-11:00.

1. W tym tygodniu we wtorek przypada święto św. Józefa, Oblubieńca NMP.
2. Dzisiaj przy wyjściu z koś...więcej »

sobota, 16 marzec 2019, 17:34
 

   Strona Główna: \ Ogloszenia Parafialne