Najświętszej Trójcy 27.05.2018 r.


   

W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 15.00-17.30.

1. Dzisiaj w naszym kościele na Mszy św. o godz. 11.30 95-ro dzieci po raz pierwszy przystąpi do I Komunii św.
2. Dziękuję katechetom – Ks. Tomaszowi i Pan Jerzemu Gugołkowi za trud przygotowania dzieci do I Komunii św.
3. Dziękuję serdecznie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątnięcie i udekorowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość oraz za dar dla naszego kościoła w postaci kielicha mszalnego i trzech białych ornatów.
4. Od jutra dzieci pierwszokomunijne rozpoczną biały tydzień, tzn. codziennie będą przychodziły na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będą przyjmowały Komunię św. Zachęcamy, aby dzieci pierwszokomunijne przychodziły już na 17.30 z książeczkami, aby uczestniczyć w nabożeństwie majowym. Biały tydzień zakończy się Mszą św. i procesją w Boże Ciało. W środę, po Mszy św. o godz. 18.00 dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki pierwszokomunijne.
5. Za tydzień, w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci, które w ubiegłym roku były u I Komunii św. będą obchodziły swoją rocznicę. Chociaż nie organizujemy specjalnego dnia spowiedzi przed rocznicą I Komunii, to jednak zachęcamy, aby dzieci skorzystały z niej w dowolnym dniu tygodnia. Okazja do spowiedzi będzie każdego dnia 15 min przed rozpoczęciem Mszy św.
6. W najbliższą środę o godz. 10.00 na cmentarzu komunalnym w Barczewie odbędzie się uroczyste poświęcenie nowego krzyża. Wszystkich serdecznie zapraszamy na tę uroczystość podczas której będzie okazja do wspólnej modlitwy za zmarłych pochowanych na naszym cmentarzu.
7. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, inaczej Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 11.30, z naszego kościoła wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta. Bardzo prosimy osoby, które niosą sztandary i inne emblematy religijne, aby i w tym roku włączyły się czynnie w organizację procesji. Wyruszymy z naszego kościoła i przejdziemy do pierwszego ołtarza, który zostanie przygotowany na skrzyżowaniu ulic Kopernika i Nowowiejskiego. Następnie procesja przejdzie ul. Mickiewicza do drugiego ołtarza na ul. Bohaterów Warszawy. Stamtąd przejdziemy do trzeciego ołtarza, który zostanie przygotowany w parku obok ratusza. Wreszcie ul. Kopernika przez narożną bramę wejdziemy na plac kościelny naszej parafii, gdzie obok krzyża misyjnego będzie ostatni ołtarz, przy którym zostanie wygłoszona homilia i zakończenie procesji. Pierwszy i ostatni ołtarz na trasie procesji przygotowuje rada parafialna naszej parafii.
8. Jutro po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 na plebanii odbędzie się spotkanie rady parafialnej. Wszystkich radnych serdecznie zapraszamy.
9. Za tydzień będziemy przeżywali Dzień Wdzięczności Bogu za wolność naszej ojczyzny. Przy wyjściu z kościoła będą zbierane do puszek ofiary na budowę świątyni Bożej Opatrzności, która stanowi wotum wdzięczności Bogu za dar wolności.
10. Dzisiaj natomiast przy wyjściu z kościoła radni naszej parafii zbierają ofiary na przystrojenie ołtarzy na procesję Bożego Ciała.
11. W tym tygodniu przypada i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie podczas wieczornej Mszy św. i 15 min przed wieczorną Mszą św. Przed południem księża odwiedzą chorych w domach.
12. Za tydzień w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00 w kościele odbędzie się zmiana tajemnic różańca św.
13. Ofiary składane za tydzień na tacę zostaną przeznaczone na prace remontowe w naszym kościele.
14. Przy wyjściu z kościoła w cenie 5 zł dostępny jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim między innymi: O Eucharystii, która nie powinna spowszednieć, ale mocno trwać jako Najświętszy Sakrament. Przypominamy sobie o tym szczególnie w czasie Święta Bożego Ciała; Rozmowa z kardynałem Zenonem Grocholewskim o relacji między sprawiedliwością i miłością? Czy sytuacja polityczna w Europie jest stabilna, i czy my Polacy, możemy czuć się bezpiecznie?
15. Wszystkich pielgrzymów planujących swój tegoroczny wyjazd do Libanu informujemy, że do 15 czerwca należy wpłacić II ratę w wysokości 900 zł. Wpłaty najlepiej dokonać bezpośrednio na konto, które znajdziemy w dzisiejszym „Felixie”. Jako tytuł wpłaty prosimy wpisać: „Liban – II rata”.

LIBAN
Kraina św. Charbela
PROGRAM PIELGRZYMKI
Termin: 09 – 17.09.2018r.

I DZIEŃ – WARSZAWA – BEJRUT
Przelot na trasie Warszawa – Bejrut (z międzylądowaniem). Nocleg.

II DZIEŃ – ANNAYA
Nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: wizyta w pustelni Św. Charbela i klasztorze Św. Maruna w Annaya – grób Św. Charbela. Powrót do Byblos, wypoczynek na plaży. Nocleg.

III DZIEŃ – TYR – SYDON - MAGHDOUCHE
Pozostałości najważniejszych miast fenickich Tyru i Sydonu. Tyr: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych. Sydon: zamek morski Krzyżowców, targ, odnowione uliczki żydowskie oraz pałac rodziny Debbane. Przejazd do Maghdouche – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Nocleg.

IV DZIEŃ – BEJRUT
Zwiedzanie Bejrutu: spacer uliczkami wśród odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I/II w. n.e. - dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w p. n. e., mozaiki rzymskie i bizantyjskie). Nawiedzenie polskiego cmentarza, na którym spoczywa m.in. Hanka Ordonówna. Zwiedzanie NaherKalb – pogańskiego miejsca kultu bożka psa. Znajdują się tam tzw. Stelle – tablice upamiętniające zdobycie tego miejsca przez starożytnych wodzów (min. Faraona Ramzesa II). Nocleg.

V DZIEŃ – BAALBEK
Przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus. Przejazd do Kantyny Ksara -  słynnej fabryki libańskiego wina, zwiedzanie połączone z  degustacją. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

VI DZIEŃ – GROTA JEITA – HARISSA – GHAZIRE
Wyjazd do JeitaGrotto – światowej sławy jaskini, którą zwiedza się na dwóch poziomach – górną spacerem, dolną - łodzią. Następnie zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke – siedziby Patriarchy Maronitów Przejazd do Harissa – Narodowego Sanktuarium, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Królowej Libanu. Ghazire – malownicze górskie miasteczko  z zabytkowym klasztorem Św. Antoniego Padewskiego (podczas II wojny światowej przebywało tutaj wielu Polaków, miejsce to odwiedził też Juliusz Słowacki). Nocleg.

VII DZIEŃ – QUADISHA – BEKAA KAFRA
Przejazd na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Diman, letnia siedziba Patriarchy Kościoła Maronickieg. Następnie przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII wiecznymi freskami. Wizyta w Bakaa Kafra – miejscu urodzin Św. Charbela oraz w Qozahaya – Klasztorze Św. Antoniego Wielkiego. Nocleg.

VIII DZIEŃ – ANNAYA – BYBLOS
Powtórne nawiedzenie grobu Św. Charbela w Annaya. Nawiedzenie Sanktuarium Św. Rafki – patronki cierpiących i Św. Hardini – mistrza nowicjatu Św. Charbela. Byblos – spacer po mieście: kościół Św. Jana Chrzciciela, teatr rzymski, zamek krzyżowców. Nocleg.

IX DZIEŃ – BEJRUT – WARSZAWA
Czas wolny na zakupy. Przelot na trasie Bejrut – Warszawa (z międzylądowaniem).

CENA: 1600 PLN + 950 USD (PRZELICZONE NA ZŁOTÓWKI DWA TYGODNIE PRZED WYJAZDEM)

CENA ZAWIERA:
- przelot na trasie Warszawa – Frankfurt – Bejrut /Lufthansa/
- 8 noclegów w hotelu 4* (pokoje 2 – osobowe; dopłata do 1-osobowego 240 USD)
- 2 posiłki dziennie (śniadanie, obiadokolacja)
- przejazdy autokarem wg programu
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- opiekę lokalnego przewodnika
- ubezpieczenie KL i NNW (zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych)

W sprawie zpielgrzymki dzwonić: Ks. Marek Paszkowski - tel. 601 648 770

Wpłaty można dokonać na konto: Marek Paszkowski, ul. Malewskiego 1/2, 10-686 Olsztyn, nr 41 9343 1028 2600 5959 3000 0010

sobota, 26 maj 2018, 17:38
 

Najświętszej Trójcy 27.05.2018 r.
   

W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 15.00-17.30.

1. Dzisiaj w naszym kościele na Mszy św. o godz. 11.30 95-ro dzieci po raz pierwszy przystąpi do I Komunii św.
2. D...więcej »

sobota, 26 maj 2018, 17:38
 

   Strona Główna: \ Ogloszenia Parafialne