V Niedziela Zwykła 10.02.2019 r.
   

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA W TYM TYGODNIU W PONIEDZIAŁEK I ŚRODĘ W GODZ. 15:00-17:30 ORAZ W SOBOTĘ W GODZ. 9:00-11:00

1. W dniach 13-21 września 2019 r. parafia nasza planuje pielgrzymkę autokarową do Rumunii. Chcielibyśmy odwiedzić między innymi takie miejsca jak Ordea, Cluj, Alba Iulia, Sibiu, Bukareszt, Sinaia, Peles, Braszów, Pejmer i wiele innych. Podczas pielgrzymki zaplanowany został wieczór folklorystyczny w Rumunii, zwiedzanie z zewnątrz i wewnątrz zabytków, kilkugodzinny odpoczynek w basenach z wodą termalną w Hajdúszoboszló na Węgrzech, kolacja regionalna w Dolinie Pięknej Pani połączona z degustacją węgierskiego wina. Koszt pielgrzymki wynosi 2500 zł/os. W ramach opłaty mieści się realizacja wszystkich punktów programu (bilety wstępu, przewodnik, udział w zorganizowanych wieczorach folklorystycznych, skorzystanie z wód termalnych). Nie będzie  podczas pielgrzymki żadnych dodatkowych opłat. Można już zapisywać się na listę osobiście u ks. proboszcza. Przy zapisywaniu się będzie można wybrać już miejsce w autokarze. Przy zapisie wpłacamy 500 zł zaliczki. Kolejnych wpłat należy dokonać wg następującego harmonogramu: do 15 maja 1000 zł i do końca lipca 1000 zł. Dokładny program pielgrzymki znajdziemy w dzisiejszym Felixie. Program może ulec jeszcze nieznacznej korekcie.
2. W poniedziałek przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to światowy dzień chorych. Z tej okazji w naszym kościele w tym dniu o godz. 18:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Wszystkich chorych z naszej parafii i ich rodziny serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3. W czwartek przypada święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
4. W ostatnią niedzielę zostały zebrane ofiary na prace remontowe w naszej parafii, które wyniosły 4230 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele naszym odbędzie się spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania. Już niedługi czas pozostał do uroczystości bierzmowania, dlatego bardzo prosimy wszystkich kandydatów, aby pilnie uczęszczali na spotkania formacyjne, które są w każdą niedzielę o godz. 18:00.
6. Przy wyjściu z kościoła w cenie 5 zł dostępny jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” a w nim między innymi: Maryja płacze nad światem, czyli o orędziu Matki Bożej z Akita oraz nadprzyrodzonych wydarzeniach, które towarzyszyły objawieniom przez wiele lat; misja konsula, czyli o interesie polskich rodzin w zagranicznych realiach; o zwołaniu Soboru Watykańskiego II sześćdziesiąt lat później.
7. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana ś.p. Antoni Grześko. Na zakończenie Mszy św. pomódlmy się w jego intencji…

PIELGRZYMKA DO RUMUNII  (13.09  -  21.09.2019)

Dzień 1 Wyjazd z miejsca zbiorki. tranzyt przez Polskę, Słowację, Węgry  Obiadokolacja, nocleg na terenie Rumunii.

Dzień 2  Śniadanie. Zwiedzanie Oradea -  to jedno z najbardziej rozwiniętych miast Rumunii - historyczna stolica Kriszany. Przez wiele stuleci była miastem węgierskim. W XI w. król Węgier Władysław Święty założył tu biskupstwo, a miejscowa katedra stała się miejscem pochówku królów.  Przyjazd do Cluj, stolicy Siedmiogrodu, centrum intelektualnego i akademickiego współczesnej Rumunii. Spacer po malowniczej średniowiecznej starówce z gotyckim kościołem Św. Michała, Pałac Węgierski będący symbolem znakomitego barOkowego pałacu miejskiego w Rumunii. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3 Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Alba Iulia – dawnej  stolicy Siedmiogrodu: Twierdza Alba Karolina z katedrą rzymskokatolicką p.w. św. Michała z grobowcem księcia Jana Hunyady i królowej Izabelli Jagiellonki oraz cerkwi koronacyjnej królów Rumunii.  Po południu zwiedzanie Sibiu (Hermannstadt), miasta które po I wojnie światowej zostało włączone do Rumunii. Mieszkańcy miasta to nadal Węgrzy i Niemcy, historyczni obywatele Sibiu. Zwiedzanie m.in.: średniowieczna Starówka z Dużym i Małym Rynkiem, katedra, Most Kłamców, Sobór (wzorowany na Hagia Sophia w Stambule). Prawosławna Cerkiew Metropolitalna Św. Trójcy, wraz z urokliwą zabudową Starego miasta (zwanego czerwonym miastem). Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 Śniadanie. Przejazd  jedną z najbardziej malowniczych dróg krajobrazowych Europy - Trasą Transfogarską. (Przy braku ograniczeń w tym czasie dla autokarów). Przejazd do Curtea de Arges – krótka przerwa na zwiedzanie soboru Mistrza Manole zbudowanego w latach 1512 - 1517. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5 Śniadanie. Zwiedzanie Bukaresztu. Spacer po bulwarach, Pałac Parlamentu (z zewnątrz), Cerkiew Stavropoleos. Przejazd w okolice Braszowa  Obiadokolacja w restauracji folklorystycznej. Nocleg w hotelu.

Dzień 6 Śniadanie. Przejazd w dolinę rzeki Prahova, pod zboczę masywu górskiego Bucegi do jednego  z najbardziej znanych kurortów Rumunii do Sinaia.  Miasteczko zwane „Perłą Karpat Południowych” słynie z  zamku Peles, który nie bez racji uważany  jest za najpiękniejszy spośród zamków rumuńskich. Swoją zadziwiającą architekturą przyciąga turystów z różnych stron świata. Zwiedzanie wnętrz Zamku Peles (o ile jest udostępniony tego dnia zwiedzającym). Po południu przejazd do Zamku Bran. Zamek  wzniesiony  został w XVI w. przez królów węgierskich, obecnie uważany  również  za  siedzibę Drakuli. (gdzie karał swoje ofiary nabijając na pal). Przejazd do Braszowa, zwiedzanie miasta w formie spaceru  m.in. cerkwi Mikołaja, Czarnego Kościoła (z zewnątrz), spacer promenadą. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7          Śniadanie. Przejazd  i zwiedzanie jednej z najpotężniejszych siedmiogrodzkich warowni kościelnych w Prejmer, dziś na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Budowę tej świątyni, na planie krzyża greckiego, zapoczątkowali w 1218 roku Krzyżacy Zwiedzanie Sighisoary - miasta, w którym urodził się Wlad Palownik, znany jako Drakula, m.in.: dom rodzinny Drakuli (z zewnątrz), średniowieczna starówka, Wieża Zegarowa. Obiadokolacja. Nocleg.
 
Dzień 8 Śniadanie.  Przejazd na Węgry.  Wypoczynek w wodach termalnych. Po południu przejazd wielką niziną węgierską do Edgeru, kolacja z degustacją wina w „Dolinie Pięknej Pani” . Przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 9 Śniadanie. Przejazd do Polski. Po drodze postój na obiad płatny indywidualnie. Przyjazd do Barczewa ok. godz. 23.

Cena: 2500 PLN 

ŚWIADCZENIA W CENIE:

• transport autokarem turystycznym (klimatyzacja, cafe bar, DVD, WC),
• 8 noclegów ( 7 w Rumuni w hotelach 3*** i 4 ****), pokoje 2-3 osobowe z łazienkami,
• 8 śniadań, 8 obiadokolacji (w tym – 2 w rest. Folklorystycznej) -   w napoje płatne dodatkowo,
• Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
• Kąpiel w basenach termalnych
• ubezpieczenie KL – 15 000 Euro, NNW - 2 000 Euro,
• opieka pilota,
• opłaty drogowe i parkingi

sobota, 09 luty 2019, 13:02
 

V Niedziela Zwykła 10.02.2019 r.
   

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA W TYM TYGODNIU W PONIEDZIAŁEK I ŚRODĘ W GODZ. 15:00-17:30 ORAZ W SOBOTĘ W GODZ. 9:00-11:00

1. W dniach 13-21 września 2019 r. parafia nasza planuje pielgrzymkę autokarową do Rumunii. Chcielibyśmy odwiedzić międ...więcej »

sobota, 09 luty 2019, 13:02
 

   Strona Główna: \ Ogloszenia Parafialne