XII Niedziela Zwykła 25.06.2017 r.
   

W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, środę i  piątek w godz. 15.00-17.30.

1. Dzisiaj na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy okolicznościowego błogosławieństwa dzieciom z okazji 1. i 5. rocznicy chrztu św.
2. W najbliższą środę przypada wspomnienie św. Ireneusza, w czwartek uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Ofiary w tym dniu zbierane na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
3. Za tydzień w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie zmiana tajemnic różańca świętego.
4. Firma Green Office Ecologic wzorem poprzednich lat i w tym roku organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Każdy, kto chciałby pozbyć się starego sprzętu tej kategorii, może przynieść go na plac do firmy GiM w Barczewie na ul. Wojska Polskiego 48. Dochód z utylizacji tego sprzętu zostanie przeznaczony na międzynarodową organizację katolicką „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Zdając więc taki sprzęt we wspomnianym miejscu działamy nie tylko proekologicznie, ale też wspieramy dzieło Pomocy Kościołowi w biednych krajach.
5. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które ofiarowały różnego rodzaju rzeczy z przeznaczeniem na festyn parafialny. Rodzina Państwa Janiny i Jerzego Jędrasik przekazała na ten cel bieżnię stacjonarną, którą będzie można wygrać na festynie, a firma „BOMAR” Bożenna Filipkowska i Marek Wojciechowski z Grajewa ofiarowała kwotę 800 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
6. Docierają do nas sygnały od osób, które chciałyby wesprzeć nasz festyn, ale nie mają żadnych atrakcyjnych rzeczy, które mogłyby na ten cel przeznaczyć. Stąd pojawiały się pytania, czy zamiast jakiegoś przedmiotu, można wesprzeć festyn drobną ofiarą. Oczywiście każdy dar w tym względzie przyjmiemy z wdzięcznością, a ofiarę można złożyć osobiście u proboszcza lub wpłacić na konto parafialne z dopiskiem w tytule wpłaty: „Festyn”.
7. Dochód z tegorocznego II Eko-Festynu Parafialnego zostanie ponownie przeznaczony na malowanie naszego kościoła.
8. Od jutra rozpoczynamy prace konserwatorskie polegające na odrestaurowaniu ścian wewnątrz naszego kościoła. W pierwszym etapie będzie zdjęta wierzchnia warstwa farby na ścianach obok ołtarza głównego. Stąd najpierw zabezpieczymy folią ołtarz główny. Będzie też trzeba odsunąć od ściany dwa zespoły rzeźb ustawionych po obu stronach ołtarza. Będziemy potrzebowali do pomocy przynajmniej dwóch silnych mężczyzn. Chętnych zapraszamy w poniedziałek na godz. 10.00 do naszego kościoła.
9. Ofiary złożone na tacę w najbliższą niedzielę zostaną przeznaczone na prace remontowe w naszej parafii.
10. W tym tygodniu od wtorku do czwartku codziennie o godz. 7.00 mamy wolne intencje mszalne. Osoby zainteresowane zamówieniem Mszy św. W tych terminach zapraszamy do zakrystii.
11. Przy wyjściu z kościoła w cenie 5 zł dostępny jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy też do zabrania ze sobą „Felixa”.
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana ś.p. Stanisława Zajczyk. Na zakończenie Mszy św. pomódlmy się w jej intencji…

4 tygodnie do II Barczewskiego Eko-Festynu Parafialnego
 
Trwają intensywne przygotowania do Festynu. Pozyskaliśmy następujących patronów medialnych: TVP 3 Olsztyn, Wiadomości Barczewskie, Gość Niedzielny, Telewizja Olsztyn (www.telewizjaolsztyn.pl). Czekamy na kolejne decyzje. Duża liczba patronatów medialnych spowoduje nagłośnienie naszego Festynu. Telewizja Olsztyn, oprócz relacji z Festynu, przygotuje także jego zapowiedź.
Wystosowano prośbę o patronat honorowy do: Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie oraz Dyrektora Zarządu WFOŚiGW z Olsztynie.
Będziemy prosić Władze naszego miasta o pomoc w organizacji Festynu. Będzie nam miło gościć Burmistrza i Radę Miejską.
Podczas Festynu zagra KAPELA JAKUBOWA, która w 2017 r. celebruje XX-lecie działalności. Zaprezentowany zostanie godzinny program obejmujący największe przeboje od początku kariery. Kapela Jakubowa koncertowała w wielu krajach europejskich, otrzymując wyróżnienia i pochlebne recenzje. Większość piosenek utrzymana jest w klimacie warmińsko-mazurskiego folkloru z nutką muzyki pop, rock i country. 
Od godz. 20.00 bawić będziemy się przy muzyce dance, disco polo i pop. Zagra dla nas 3-osobowy zespół GAJEWSKI BAND (www.gajewskiband.pl).
W programie festynu nie zabraknie KONKURSU WOKALNEGO. Już od dziś można zgłaszać swój udział do ks. proboszcza. Piosenkę każdy wokalista wybiera samodzielnie. Prosimy pamiętać o podkładzie muzycznym.
Dziękujemy Centrum Kulturalno-Bibliotecznemu w Barczewie na czele z Panem Dyrektorem Robertem Tokarskim za chęć kontynuacji życzliwej współpracy.
Festyn to nie tylko zabawa, ale i edukacja. W tym miejscu dziękuję Panu katechecie Jerzemu Gugołkowi oraz pozostałym nauczycielom, którzy wyrazili chęć organizacji konkursów ekologicznych i plastycznych. O szczegółach konkursów i osobach odpowiedzialnych za ten obszar działań poinformujemy w kolejnym Felix-ie.
Dziękuję Członkom Rady Parafialnej i wszystkim tym, którzy swój czas poświęcają na rzecz dobra wspólnego.

Pielgrzymka parafialna: BOŚNIA, HERCEGOWINA, CHORWACJA I CZARNOGÓRA

                               Termin:   14– 23  września  2017


1 dzień godz.04.30 wyjazd Barczewa. Przerwa na obiad – płatny indywidualnie. Przekroczenie granicy Polski. Nocleg i obiadokolacja w hotelu na terenie Budapesztu.


2 dzień śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Sarajewa.: Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, główny plac Sarajewa, Bascarsija - turecki bazar z tradycyjnymi warsztatami rzemieślniczymi, cerkiew p.w. Archaniołów Gabriela i Michała (z zewnątrz), meczet Gazi Husrev-beja.  Obiadokolacja, nocleg. 


3 dzień   śniadanie. Przejazd do Mostaru. Zwiedzanie Starego Miasta, spacer po  zabytkowej  dzielnicy osmańskiej oraz słynnym moście z czasów Sulejmana. Wyjazd do Medjugorie : wejście na Górę Objawień  Podbrdo  - miejsce pierwszych objawień. Modlitwa w Sanktuarium Maryjnym. Obiadokolacja, nocleg.

 
4 dzień   śniadanie. Msza Święta w Medjugorie. Nawiedzenie kościoła pw. św. Jakuba Starszego. Przejazd do Chorwacji -  wyprawa na  Fish Picnic – całodniowa wycieczka i wypoczynek. Popłyniemy dalmackimi łodziami po cudownych kanałach  Neretwy,   weźmiemy udział  w  obfitej  degustacji  potraw ( rybna zupa,  miejscowe  potrawy z ryb,  regionalne dania mięsne, sałaty, domowy chleb, potrawy niespodzianki, owoce, kawa, soki)  i trunków ( domowe wino, rakija),  - zabawa przy muzyce, kąpiele i zabawy integracyjne.  Przejazd do hotelu, Obiadokolacja, nocleg

5 dzień    śniadanie, wyjazd do Dubrownika - trasa przejazdu  wiedzie wzdłuż malowniczego wybrzeża, które  zachwyca wspaniałymi widokami na morze i góry ( zobaczymy największe i najstarsze platany Dalmacji, poszukamy bezludnych wysp ). Zwiedzanie  miasta ogłoszonego przez UNESCO dziedzictwem kultury światowej m. in: Mala Braca, studnia Onorfio z XV w, klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV w, spacer po zabytkowym Dubrowniku, czas wolny. Przejazd do  Czarnogóry. Zwiedzanie  jednego z najpiękniejszych miast nad zatoką kotorska Perast - zabytkowe miasteczko z pozostałościami  zabytków z  czasów Republiki Weneckiej Obiadokolacja, nocleg


6 dzień  śniadanie.  Zwiedzanie  Kotoru - jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w południowo-wschodniej Europie.  Spacer po urokliwych, wąskich i krętych uliczkach  miasta z zabudową mieszkalną z XIV/XVII oraz zwiedzanie Katedry św. Trifona patrona miasta. W  roku 1979 Kotor  wpisany został na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Przejazd do  Budvy - zwiedzanie Starego Miasta, mury miejskie. Pamiątkowe  zdjęcia na tle niewielkiego  półwyspu Sveti Stefan zbudowanego  domami z dachami w kolorze ochry. Otoczony turkusowymi wodami stanowi  jeden  z najbardziej charakterystycznych miejsc nie tylko z Czarnogóry, ale z całego wybrzeża Morza Adriatyckiego. To  miejsce  to prawdziwa wizytówka czarnogórskiej Obiadokolacja, nocleg.


7 dzień    śniadanie.  Przyjazd do Vepric słynną jadramska magistralą wzdłuż wybrzeża i  wysp Chorwacji -  modlitwa w grocie Makarskiego Lourdes.  Wycieczka do Splitu  najbardziej znaczącego miasta Dalmacji/ m. in. Stare Miasto,  pałac Dioklecjana uznawany za najpiękniejszy w Europie przykład  rzymskiej architektury obronnej IV - V wiek i Trogiru -  miasta „perełki”  Dalmacji  środkowej - /ochrona  UNESCO/. Obiadokolacja, nocleg.


8 dzień      śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie Zagrzebia. Poznamy  Kaptol i Gradec,  m.in. spacer  po Starym Mieście  Kamienna Brama, Krwawy Most, Katedra , Kościół św. Marka. Przyjazd do Marija Bistrica. Zwiedzanie największego chorwackiego Sanktuarium Maryjnego. Miejscowość zasłynęła ze statuy czarnej Bogurodzicy, która znajdowała się w kaplicy nad Mariją Bistricą.  Ze względu na niebezpieczeństwo najazdu Turków rzeźba została zamurowana w kościele, gdzie ponownie ją odkryto w 1684 roku. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

9 dzień     śniadanie, Nawiedzenie Bazyliki  w Marija Bistrica za która znajduje się Kalwaria z przystankami Drogi Krzyżowej - dzieło sztuki znanych chorwackich rzeźbiarzy. Przejazd przez Austrię do Czech. Obiadokolacja, Nocleg 


10 dzień.  śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Czechy.  Przekroczenie granicy. Krótka przerwa na obiad  - płatny indywidualnie. Przyjazd do Olsztyna  ok. godz. 20.

Zapraszam do Czarnogóry! Jednego z najmniejszych i jednocześnie najbardziej malowniczych krajów na Półwyspie Bałkańskim. Jest to miejsce o wielobarwnej mozaice kulturowej i wyznaniowej , z pięknymi plażami i majestatycznymi Górami Dynarskimi. Odwiedzimy też Bośnie i Hercegowinę . Ścierają się tu wpływy kultury bizantyjskiej, rzymskiej i tureckiej, które widoczne są w architekturze miast, strojach ludowych i muzyce.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie


Koszt pielgrzymki 2380 zł plus 80 € na wydatki programowe (m.in. wjazdy do miast,  usługi przewodnika, bilety do zwiedzanych obiektów, taksy hotelowe, rejs).

Wpłaty proszę dokonywać na konto: Marek Paszkowski, ul. Malewskiego 1/2, 10-686 Olsztyn. Nr 41 9343 1028 2600 5959 3000 0010. Tytuł wpłaty: Pielgrzymka na Bałkany

1 rata 800 zł przy zapisie

2 rata 800 zł do 30 czerwca b.r.

3 rata 780 zł i 80 Euro do 15 sierpnia b.r.


ŚWIADCZENIA :
 przejazd autokarem turystycznym /klimatyzacja, barek, DVD, WC/
 9  noclegów  w hotelach pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
 9 śniadań
9 obiadokolacji  ( do kolacji napoje płatne dodatkowo)
 ubezpieczenie KL 15000 Euro , NNW 7000 PLN
 opieka  i informacja turystyczna pilota.
.

sobota, 24 czerwiec 2017, 13:07
 

XII Niedziela Zwykła 25.06.2017 r.
   

W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, środę i  piątek w godz. 15.00-17.30.

1. Dzisiaj na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy okolicznościowego błogosławieństwa dzieciom z okazji 1. i 5. roczn...więcej »

sobota, 24 czerwiec 2017, 13:07
 

   Strona Główna: \ Ogloszenia Parafialne