II Niedziela Adwentu 08.12.2019 r.
   

Kacelaria parafialna w tym tygodniu jest czynna w środę w godz. 15:00-17:30 oraz w sobotę w godz. 9:00-11:00. 
1. Od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy włącznie, a prowadzić je będzie ks. Sławomir Skorupski. Msze św. podczas rekolekcji będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i o godz. 18.00. W pierwszym dniu rekolekcji, tzn. dzisiaj o godz. 18.00 Msza św. będzie połączona z nauką dla kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek na godz. 10.00 serdecznie zapraszamy chorych, dla których podczas Mszy św. zostanie wygłoszona specjalna nauka.
2. Podczas każdej Mszy św. będzie okazja do spowiedzi. Zachęcamy, aby tak zorganizować sobie czas, by uczestniczyć w rekolekcjach i skorzystać ze spowiedzi świętej.
3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. będą miały poświęcone medaliki.
4. W tym tygodniu w piątek przypada wspomnienie św. Łucji, a w sobotę św. Jana od Krzyża.
5. Ofiary złożone na tacę w poniedziałek przeznaczone zostaną na organizację rekolekcji, a we wtorek na dekorację świąteczną kościoła. Natomiast ofiary złożone na tacę we środę przeznaczone zostaną na potrzeby księdza rekolekcjonisty jako wyraz naszej wdzięczności za trud przeprowadzenia rekolekcji.
6. Ze względu na rekolekcje w poniedziałek i w środę kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszystkich interesantów zapraszamy w najbliższy sobotę od 9.00 do 11.00.
7. W tym tygodniu podczas rekolekcji mamy wolne intencje mszalne. Osoby zainteresowane zamówieniem Mszy św. w tym terminie zapraszamy do zakrystii.
8. Dzisiaj po Mszy św. będzie możliwość kupna świecy „Caritas”. Cena małej świecy wynosi 5 zł, a dużej 15 zł.
9. W ostatnią niedzielę Panie z rady parafialnej zakończyły roznoszenie opłatków. Przy tej okazji zbierały one ofiary, które wyniosły łącznie 14.600 zł i w całości zostały przekazane na remont naszego Kościoła. Serdecznie dziękuję Pani Melanii i Pani Stanisławie za trud rozniesienia opłatków a wszystkim rodzinom składam serdeczne Bóg zapłać za przyjęcie opłatków i złożone przy tej okazji ofiary. Każdy, kto chciałby jeszcze nabyć opłatki może to uczynić u kościelnego przy wyjściu z kościoła.
10. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przy wyjściu z kościoła. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.  Wszystkim wspierającym tę akcję składamy serdeczne Bóg zapłać.
11. Przy wyjściu z kościoła w cenie 5 zł dostępny jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim między innymi: historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto - więcej na ten temat w artykule "Sekret latającego domu"; o początkach wspólnoty z Taize - więcej na ten temat w artykule "Przedwiośnie"; historia złota wywiezionego z Polski w pierwszych dniach września 1939 r. - więcej na ten temat w artykule "Złota odyseja".
12. Jak w każdą niedzielę zachęcamy do zabrania ze sobą Feliksa.
13. Ks. Rektor WSD „Hosianum” składa serdeczne podziękowanie wszystkim wspierającym swoimi ofiarami w minionym roku nasze seminarium. Oddzielne podziękowanie składa wspólnocie Żywego Różańca z naszej parafii za przekazanie na ten cel 200 zł.
14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana ś.p. Jan Trocha i Anna Berg. Na zakończenie Mszy św. pomódlmy się w ich intencji…

sobota, 07 grudzień 2019, 18:45
 

II Niedziela Adwentu 08.12.2019 r.
   

Kacelaria parafialna w tym tygodniu jest czynna w środę w godz. 15:00-17:30 oraz w sobotę w godz. 9:00-11:00. 
1. Od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy włącznie, a pr...więcej »

sobota, 07 grudzień 2019, 18:45
 

   Strona Główna: \ Ogloszenia Parafialne