XVIII Niedziela Zwykłą 05.08.2018 r.
   

W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek w godz. 15.00-17.30 oraz w sobotę w godz. 9.00-11.00

1. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00 odbędzie się w kościele zmiana tajemnic różańca św.
2. W ostatnią niedzielę przeżyliśmy święto odpustowe w naszej parafii oraz III Barczewski Eko-Festyn Parafialny. Z całego serca dziękujemy radnym naszej parafii, którzy włożyli tak wiele trudu w organizację festynu. Dziękujemy też osobom spoza rady, które pomagały przygotować niektóre produkty i sprzedać na festynie. Dziękujemy tak wielu rodzinom i osobom indywidualnym, którzy ofiarowali fanty na nasz festyn, upiekli ciasto, czy też inne potrawy oraz tym, którzy wsparli festyn ofiarami pieniężnymi. Dziękujemy wszystkim sponsorom naszej uroczystości. Dziękujemy wreszcie wszystkim naszym parafianom i gościom, którzy przyjęli zaproszenie na nasz festyn i tak licznie w nim uczestniczyli. Dochód z tegorocznego festynu nie został jeszcze do końca podliczony, ale wstępnie możemy powiedzieć, że wyniósł ok. 21.000 zł. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią fundusze te zostaną przeznaczone na malowanie naszego kościoła.
3. W najbliższy poniedziałek przypada święto przemienienia Pańskiego, w środę wspomnienie św. Dominika, w czwartek św. Teresy Benedykty od krzyża, w piątek św. Wawrzyńca, a w sobotę NMP świętolipskiej.
4. Okazja do spowiedzi w dni powszednie oraz w najbliższą niedzielę będzie 15 min. przed rozpoczęciem Mszy św.
5. W tym tygodniu od środy do soboty codziennie o godz. 7:00 mamy wolne intencje mszalne. Osoby zainteresowane zamówieniem Mszy św. w tych terminach zapraszamy do zakrystii.
6. W kwietniu b.r. do budynku parafialnego zostało wykonane przyłącze gazowe, za które zapłaciliśmy 2500 zł i na ten cel zbieraliśmy w tamtym okresie ofiary. W tym tygodniu natomiast rozpoczną się prace związane z wykonaniem instalacji gazowej wewnątrz budynku. Koszt tych prac wraz z materiałami (nowy wkład do komina, nowy piec C.O. rury gazowe) wyniesie 20 000 zł. Ofiary złożone na tacę w najbliższą niedzielę zostaną przeznaczone na ten cel.
7. Nie ma wolności bez trzeźwości. Problem alkoholizmu w Polsce wciąż rośnie. 100 dni abstynencji na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to propozycja episkopatu dla tych wszystkich, którym zależy na Kościele i ojczyźnie; o tajemnicy kapłańskiego powołania wobec coraz mniejszej liczby kandydatów do kapłaństwa; o 12 miejscach związanych z tragiczną historią katolików japońskich, które właśnie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Te i wiele innych ciekawych artykułów znajdziemy w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym”, który dostępny jest w cenie 5 zł przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy również do zabrania ze sobą „Felxa” – naszego biuletynu parafialnego.
8. Za tydzień po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła do puszki będą zbierane ofiary na kwiaty do naszego kościoła.

Kraina św. Charbela
PROGRAM PIELGRZYMKI
Termin: 09 – 17.09.2018r.

I DZIEŃ – WARSZAWA – BEJRUT
Przelot na trasie Warszawa – Bejrut (z międzylądowaniem). Nocleg.

II DZIEŃ – ANNAYA
Nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: wizyta w pustelni Św. Charbela i klasztorze Św. Maruna w Annaya – grób Św. Charbela. Powrót do Byblos, wypoczynek na plaży. Nocleg.

III DZIEŃ – TYR – SYDON - MAGHDOUCHE
Pozostałości najważniejszych miast fenickich Tyru i Sydonu. Tyr: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych. Sydon: zamek morski Krzyżowców, targ, odnowione uliczki żydowskie oraz pałac rodziny Debbane. Przejazd do Maghdouche – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Nocleg.

IV DZIEŃ – BEJRUT
Zwiedzanie Bejrutu: spacer uliczkami wśród odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I/II w. n.e. - dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w p. n. e., mozaiki rzymskie i bizantyjskie). Nawiedzenie polskiego cmentarza, na którym spoczywa m.in. Hanka Ordonówna. Zwiedzanie NaherKalb – pogańskiego miejsca kultu bożka psa. Znajdują się tam tzw. Stelle – tablice upamiętniające zdobycie tego miejsca przez starożytnych wodzów (min. Faraona Ramzesa II). Nocleg.

V DZIEŃ – BAALBEK
Przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus. Przejazd do Kantyny Ksara -  słynnej fabryki libańskiego wina, zwiedzanie połączone z  degustacją. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

VI DZIEŃ – GROTA JEITA – HARISSA – GHAZIRE
Wyjazd do JeitaGrotto – światowej sławy jaskini, którą zwiedza się na dwóch poziomach – górną spacerem, dolną - łodzią. Następnie zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke – siedziby Patriarchy Maronitów Przejazd do Harissa – Narodowego Sanktuarium, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Królowej Libanu. Ghazire – malownicze górskie miasteczko  z zabytkowym klasztorem Św. Antoniego Padewskiego (podczas II wojny światowej przebywało tutaj wielu Polaków, miejsce to odwiedził też Juliusz Słowacki). Nocleg.

VII DZIEŃ – QUADISHA – BEKAA KAFRA
Przejazd na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Diman, letnia siedziba Patriarchy Kościoła Maronickieg. Następnie przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII wiecznymi freskami. Wizyta w Bakaa Kafra – miejscu urodzin Św. Charbela oraz w Qozahaya – Klasztorze Św. Antoniego Wielkiego. Nocleg.

VIII DZIEŃ – ANNAYA – BYBLOS
Powtórne nawiedzenie grobu Św. Charbela w Annaya. Nawiedzenie Sanktuarium Św. Rafki – patronki cierpiących i Św. Hardini – mistrza nowicjatu Św. Charbela. Byblos – spacer po mieście: kościół Św. Jana Chrzciciela, teatr rzymski, zamek krzyżowców. Nocleg.

IX DZIEŃ – BEJRUT – WARSZAWA
Czas wolny na zakupy. Przelot na trasie Bejrut – Warszawa (z międzylądowaniem).

CENA: 1600 PLN + 950 USD (PRZELICZONE NA ZŁOTÓWKI DWA TYGODNIE PRZED WYJAZDEM)

CENA ZAWIERA:
- przelot na trasie Warszawa – Frankfurt – Bejrut /Lufthansa/
- 8 noclegów w hotelu 4* (pokoje 2 – osobowe; dopłata do 1-osobowego 240 USD)
- 2 posiłki dziennie (śniadanie, obiadokolacja)
- przejazdy autokarem wg programu
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- opiekę lokalnego przewodnika
- ubezpieczenie KL i NNW (zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych)

W sprawie zpielgrzymki dzwonić: Ks. Marek Paszkowski - tel. 601 648 770

Wpłaty można dokonać na konto: Marek Paszkowski, ul. Malewskiego 1/2, 10-686 Olsztyn, nr 41 9343 1028 2600 5959 3000 0010

sobota, 04 sierpień 2018, 11:46
 

XVIII Niedziela Zwykłą 05.08.2018 r.
   

W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek w godz. 15.00-17.30 oraz w sobotę w godz. 9.00-11.00

1. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00 odbędzie się w kościele zmiana tajemnic różańca ...więcej »

sobota, 04 sierpień 2018, 11:46
 

   Strona Główna: \ Ogloszenia Parafialne