XV Niedziela Zwykłą 15.07.2018 r.
   

W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek w godz. 15.00-17.30 oraz w sobotę w godz. 9.00-11.00

1. Dziękuję serdecznie panom Władysławowi Jabłońskiemu, Piotrowi Margalskiemu, Kazimierzowi Wójcikowi i Jackowi Rynkiewiczowi za pozytywną odpowiedź na moją prośbę i przesunięcie zespołów zabytkowych figur z prezbiterium na oryginalne miejsce ich usadowienia. Bóg zapłać.
2. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne w środę, czwartek i piątek o godz. 7.00. Osoby zainteresowane zamówieniem Mszy św. w tych terminach zapraszamy do zakrystii.
3. Zachęcamy do zapisywania się do konkursu wokalnego. Można zaśpiewać solo, w duecie lub grupie. Limit wiekowy nie obowiązuje! Repertuar dowolny. Zapisy trwają do 25 lipca 2018 r. u księdza proboszcza.
4. W najbliższy poniedziałek przypada wspomnienie NMP z góry Karmel.
5. Nakrętki plastikowe. można przynosić na plebanię do dnia 27 lipca do godz. 18.30. Zgodnie z tradycją ogłoszenie wyników nastąpi podczas EKO-FESTYNU. Osoba, która zbierze ich największą ilość otrzyma nagrodę ufundowaną prze Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego.
6. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy w minionym tygodniu przynieśli ciekawe rzeczy na loterię fantową oraz zgłosili chęć upieczenia ciasta czy wykonania pierogów. Nadal aktualna jest prośba o pomoc w tym względzie.
7. Poszukujemy Sponsorów (osoby indywidualne, firmy, instytucje) mogących podarować nagrody rzeczowe, które zostaną rozlosowane wśród uczestników Eko-Festynu posiadających dukaty św. Anny.
8. Oprócz nagród rzeczowych organizacja festynu związana jest z wkładem w wysokości ok. 3000 zł (na opłatę zespołów i produktów żywnościowych). Organizację III Barczewskiego Eko-Festynu Parafialnego można wesprzeć także finansowo poprzez przekazanie ofiary ks. proboszczowi lub wpłatę na konto. Numer rachunku bankowego, na który można przekazać ofiarę, znajduje się w dzisiejszym Felixie. Jako tytuł wpłaty prosimy wpisać - festyn parafialny. Do tej pory zebraliśmy od darczyńców łącznie 770 zł.
9. W czasie festynu zaśpiewają: cygański zespół romski GAJA, Anna Jakończuk, Magdalena Łowkiel, Żaneta Pajewska, ks. Grzegorz Kunko, Łukasz Szpara. Gwiazdą wieczoru od godz. 19.00 będzie zespół Gajewski Band.
10. Podobnie, jak to było w poprzednich latach będzie możliwość nabycia w cenie 5 zł cegiełki na remont naszego kościoła (tzw. dukaty św. Anny), które w tym roku będą rozprowadzane nie w amfiteatrze, lecz na placu kościelnym w dniu odpustu od rana. Każda cegiełka wygrywa, tzn. nie będzie pustych losów, lecz za każdy z nich dostaniemy drobną nagrodę. Oprócz tego pod koniec festynu wśród osób kupujących cegiełki zostaną rozlosowane główne nagrody, a wśród nich: ekspres do kawy od Kancelarii adwokackiej mec. Michała Pietkiewicza z Olsztyna, robot kuchenny od wykładowcy z Wydziału Prawa i Administracji UWM, 2 x voucher na rodzinną niedzielę w Zalesiu, 3 x voucher upominkowy do Parku Rozrywki Aktywnej Bartbo, 2 bony po 150zł od Gabinetu Fizjoterapii i Odnowy Biologicznej Beata Kurdynowska, 2 x voucher na weekend w Starym Folwarku w Tumianach, zestaw kosmetyków fryzjerskich o wartości 130 zł od Agnieszki Jastrzębowskiej, 2 bony o wartości 200 zł  na zakupy lub usługę w salonie optycznym Danuty i Aleksandra Biaduń, obraz malarza Jerzego Ruszczyńskiego z Olsztyna, śpiewnik Pieśń chóralna o wartości 130 zł od Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich, 3  duże maskotki pluszowe od Państwa Jędrasik.
11. Lista nagród nie jest jeszcze zamknięta. Liczymy, że jeszcze wpłyną od sponsorów różnego rodzaju podarunki, które znajdą się na liście nagród do wylosowania.

LIBAN
Kraina św. Charbela
PROGRAM PIELGRZYMKI
Termin: 09 – 17.09.2018r.

I DZIEŃ – WARSZAWA – BEJRUT
Przelot na trasie Warszawa – Bejrut (z międzylądowaniem). Nocleg.

II DZIEŃ – ANNAYA
Nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: wizyta w pustelni Św. Charbela i klasztorze Św. Maruna w Annaya – grób Św. Charbela. Powrót do Byblos, wypoczynek na plaży. Nocleg.

III DZIEŃ – TYR – SYDON - MAGHDOUCHE
Pozostałości najważniejszych miast fenickich Tyru i Sydonu. Tyr: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych. Sydon: zamek morski Krzyżowców, targ, odnowione uliczki żydowskie oraz pałac rodziny Debbane. Przejazd do Maghdouche – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Nocleg.

IV DZIEŃ – BEJRUT
Zwiedzanie Bejrutu: spacer uliczkami wśród odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I/II w. n.e. - dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w p. n. e., mozaiki rzymskie i bizantyjskie). Nawiedzenie polskiego cmentarza, na którym spoczywa m.in. Hanka Ordonówna. Zwiedzanie NaherKalb – pogańskiego miejsca kultu bożka psa. Znajdują się tam tzw. Stelle – tablice upamiętniające zdobycie tego miejsca przez starożytnych wodzów (min. Faraona Ramzesa II). Nocleg.

V DZIEŃ – BAALBEK
Przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus. Przejazd do Kantyny Ksara -  słynnej fabryki libańskiego wina, zwiedzanie połączone z  degustacją. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

VI DZIEŃ – GROTA JEITA – HARISSA – GHAZIRE
Wyjazd do JeitaGrotto – światowej sławy jaskini, którą zwiedza się na dwóch poziomach – górną spacerem, dolną - łodzią. Następnie zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke – siedziby Patriarchy Maronitów Przejazd do Harissa – Narodowego Sanktuarium, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Królowej Libanu. Ghazire – malownicze górskie miasteczko  z zabytkowym klasztorem Św. Antoniego Padewskiego (podczas II wojny światowej przebywało tutaj wielu Polaków, miejsce to odwiedził też Juliusz Słowacki). Nocleg.

VII DZIEŃ – QUADISHA – BEKAA KAFRA
Przejazd na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Diman, letnia siedziba Patriarchy Kościoła Maronickieg. Następnie przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII wiecznymi freskami. Wizyta w Bakaa Kafra – miejscu urodzin Św. Charbela oraz w Qozahaya – Klasztorze Św. Antoniego Wielkiego. Nocleg.

VIII DZIEŃ – ANNAYA – BYBLOS
Powtórne nawiedzenie grobu Św. Charbela w Annaya. Nawiedzenie Sanktuarium Św. Rafki – patronki cierpiących i Św. Hardini – mistrza nowicjatu Św. Charbela. Byblos – spacer po mieście: kościół Św. Jana Chrzciciela, teatr rzymski, zamek krzyżowców. Nocleg.

IX DZIEŃ – BEJRUT – WARSZAWA
Czas wolny na zakupy. Przelot na trasie Bejrut – Warszawa (z międzylądowaniem).

CENA: 1600 PLN + 950 USD (PRZELICZONE NA ZŁOTÓWKI DWA TYGODNIE PRZED WYJAZDEM)

CENA ZAWIERA:
- przelot na trasie Warszawa – Frankfurt – Bejrut /Lufthansa/
- 8 noclegów w hotelu 4* (pokoje 2 – osobowe; dopłata do 1-osobowego 240 USD)
- 2 posiłki dziennie (śniadanie, obiadokolacja)
- przejazdy autokarem wg programu
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- opiekę lokalnego przewodnika
- ubezpieczenie KL i NNW (zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych)

W sprawie zpielgrzymki dzwonić: Ks. Marek Paszkowski - tel. 601 648 770

Wpłaty można dokonać na konto: Marek Paszkowski, ul. Malewskiego 1/2, 10-686 Olsztyn, nr 41 9343 1028 2600 5959 3000 0010

sobota, 14 lipiec 2018, 13:26
 

XV Niedziela Zwykłą 15.07.2018 r.
   

W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek w godz. 15.00-17.30 oraz w sobotę w godz. 9.00-11.00

1. Dziękuję serdecznie panom Władysławowi Jabłońskiemu, Piotrowi Margalskiemu, Kazimierzowi Wójci...więcej »

sobota, 14 lipiec 2018, 13:26
 

   Strona Główna: \ Ogloszenia Parafialne