II Niedziela Adwentu 03.12.2017 r.
   

W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w piątek w godz. 15.00-17.30.
1. Od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy włącznie, a prowadzić je będzie ks. Sławomir Skorupski. Msze św. podczas rekolekcji będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i o godz. 18.00. W pierwszym dniu rekolekcji (w niedzielę) o godz. 18.00 Msza św. będzie połączona z nauką dla kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek na godz. 10.00 serdecznie zapraszamy chorych, dla których podczas Mszy św. zostanie wygłoszona specjalna nauka. Natomiast dzieci zapraszamy w ostatnim dniu rekolekcji (w środę) na godz. 17.00, na której będzie dla nich specjalna nauka rekolekcyjna i Msza św. r
2. oratnia. Podczas każdej Mszy św. będzie okazja do spowiedzi. Zachęcamy, aby tak zorganizować sobie czas, by uczestniczyć w rekolekcjach i skorzystać ze spowiedzi świętej.
3. Jeżeli ktoś z chorych chciałby przed świętami wyspowiadać się i przyjąć Komunię św., prosimy aby zgłosić ten fakt do wtorku włącznie. W najbliższą środę bowiem po Mszy św. o godz. 10.00 odwiedzimy takich chorych w domach.
4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. będą miały poświęcone medaliki.
5. W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie św. Łucji, a w czwartek św. Jana od Krzyża.
6. Ofiary złożone na tacę w poniedziałek przeznaczone zostaną na organizację rekolekcji, a we wtorek na dekorację świąteczną kościoła. Natomiast ofiary złożone na tacę we środę przeznaczone zostaną na potrzeby księdza rekolekcjonisty jako wyraz naszej wdzięczności za trud przeprowadzenia rekolekcji.
7. Ze względu na rekolekcje w poniedziałek i w środę kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszystkich interesantów zapraszamy w najbliższy piątek od 15.00 do 17.30.
8. W tym tygodniu podczas rekolekcji wolne intencje mszalne: w poniedziałek o godz. 8.00 i 10.00, we wtorek i środę o godz. 8.00. Wolna jest też intencja w czwartek o godz. 7.00. Osoby zainteresowane zamówieniem Mszy św. w tych terminach zapraszamy do zakrystii.
9. Dzisiaj po Mszy św. będzie możliwość kupna świecy „Caritas”. Cena małej świecy wynosi 5 zł, a dużej 15 zł.
10. Każdy, kto chciałby jeszcze nabyć opłatki, może zgłosić się do zakrystii naszego kościoła.
11. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.  Wszystkim wspierającym tę akcję składamy serdeczne Bóg zapłać.
12. Przy wyjściu z kościoła w cenie 5 zł dostępny jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.
13. Jak w każdą niedzielę zachęcamy do zabrania ze sobą Feliksa.
14. Dnia 5 grudnia w wieku 81 lat zmarł ks. prał. Stanisław Bradtke, proboszcz tutejszej parafii w latach 1985-1995. Wolą zmarłego ks. Prałata, potwierdzoną notarialnie, było przekazanie swojego ciała akademii medycznej w Gdańsku do badań naukowych. Stąd nie było uroczystości pogrzebowych. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana ś.p. Tomasz Zawadzki. Na zakończenie Mszy św. pomódlmy się w ich intencji…

sobota, 09 grudzień 2017, 21:21
 

II Niedziela Adwentu 03.12.2017 r.
   

W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w piątek w godz. 15.00-17.30.
1. Od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy włącznie, a prowadzić je będzie ks. Sławomir Skorupski. Msze św. podczas reko...więcej »

sobota, 09 grudzień 2017, 21:21
 

   Strona Główna: \ Ogloszenia Parafialne